Najczęściej zadawane pytania / Anveo Mobile App / Czy Anveo Mobile App może obsługiwać duże liczby użytkowników?
Jest to tłumaczenie automatyczne. Pierwotne stanowisko jest dostępne w angielski.

Czy Anveo Mobile App może obsługiwać duże liczby użytkowników?

Na początku projektu często pojawia się pytanie, czy Anveo Mobile App może obsługiwać duże liczby użytkowników od 100 do ponad 500 użytkowników aplikacji mobilnych. Ponieważ Anveo Mobile App działa w trybie offline i w związku z tym wykonuje wszystkie dane i przetwarza je na urządzeniu, należy wziąć pod uwagę jedynie infrastrukturę po stronie serwera.

Możliwość pracy w trybie offline jest dobrym rozwiązaniem dla dużych środowisk

Dzięki możliwości pracy w trybie offline, to balansowanie obciążenia na urządzeniach mobilnych sprawia, że Anveo jest szczególnie przydatne dla dużej liczby użytkowników. Dzięki temu użytkownik może zawsze pracować szybko i niezawodnie, niezależnie od tego, jak bardzo serwer jest aktualnie zajęty, a nawet jeśli połączenie internetowe jest chwilowo niedostępne.

Należy wziąć pod uwagę dwa aspekty:

Przetwarzanie przychodzących danych

Sam Anveo nie jest tu wąskim gardłem i może z łatwością obsłużyć duże liczby użytkowników. Pytanie brzmi raczej, czy (istniejąca) infrastruktura Microsoft Dynamics może przetwarzać przychodzące dane wystarczająco szybko? Niestety, Anveo nie może udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest to odpowiedzialność partnera Microsoft, który zazwyczaj utrzymuje serwery. Tak więc pytanie brzmi: ile zasobów jest potrzebnych do przetworzenia przychodzących danych z żądaną prędkością w Microsoft Dynamics z połączeniami Web Service. Należy zauważyć, że nowsze wersje Dynamics są znacznie bardziej wydajne niż starsze wersje, takie jak Dynamics NAV 2009R2.

Wysyłanie danych

Drugie pytanie brzmi: jak często przeprowadzana jest analiza delta dla odpowiedzi z Microsoft Dynamics na urządzenie mobilne i jak bardzo jest to czasochłonne. W zależności od konfiguracji, może to zająć kilka sekund na urządzenie, ale może też zająć kilka minut, jeśli konfiguracja jest złożona, duża ilość danych i słaba infrastruktura. Może to prowadzić do powstania wąskiego gardła, więc może i powinno być sprawdzone z wyprzedzeniem w scenariuszu testowym. W niektórych scenariuszach synchronizacja musi być bardzo dokładnie zaplanowana, aby serwer mógł ją szybko przetworzyć. Jeśli, na przykład, wszyscy użytkownicy mają rozpocząć pracę mniej więcej o tej samej porze rano i powinni otrzymać aktualizację, należy wykorzystać kilka mechanizmów dostępnych w Anveo, takich jak prekalkulacja danych lub precyzyjne planowanie, aby to zorganizować.

Zadania związane z konserwacją serwera

Ponadto, istnieje wiele zadań konserwacyjnych po stronie serwera, które muszą być wykonywane regularnie i prawidłowo, aby serwer SQL mógł szybko wykonać obliczenia. Powinny one być już ustawione w każdej instalacji Microsoft Dynamics, ale w niektórych przypadkach widzieliśmy, że ich brakuje i mają ogromny wpływ na wydajność. W razie potrzeby Anveo przeprowadzi analizę wydajności.

Anveo Support z przyjemnością Ci w tym pomoże.