Najczęściej zadawane pytania / Anveo EDI Connect / Czy powinienem zaktualizować Anveo EDI Connect
Jest to tłumaczenie automatyczne. Pierwotne stanowisko jest dostępne w angielski.

Czy powinienem zaktualizować Anveo EDI Connect

W tym artykule staramy się wyjaśnić zalety i wady aktualizacji modułu. Jeśli zamierzasz zacząć od projektu, powinieneś zawsze korzystać z najnowszej dostępnej wersji modułu.

Anveo EDI Connect używa schematu numeracji wersji zawierającego wersję główną (4), wersję mniejszą (00) i wersję poprawioną (01), która jest przedstawiona jako „4.00.01”. Poważna modernizacja przyniesie Ci wiele nowych funkcjonalności i może mieć przełomowe zmiany. Niewielka aktualizacja wprowadzi również nowe funkcje, ale nie będzie zawierać większych modyfikacji wszystkich części konwertera. Może to być pojedyncza zmiana konwertera lub zmiana na jeden kanał komunikacyjny, lub nowa obsługiwana platforma. Zmiany rewizyjne korygują na przykład tłumaczenia lub mogą poprawiać funkcjonalności bez zmiany sposobu w jaki moduł ma działać.

Każda nowa wersja modułu przynosi nowe funkcjonalności, rozwiązuje znane problemy i często znajdujemy sposoby na jeszcze większe zwiększenie szybkości działania modułu. Z czysto technicznego punktu widzenia zawsze zalecana jest aktualizacja.

Ale jeśli używasz modułu i nie ma trudności, aktualizacja ma sens tylko wtedy, gdy jedna z nowych funkcji znacznie ułatwia pracę. Z każdą aktualizacją moduł powinien być całkowicie przetestowany, tak aby aktualizacja, nawet jeśli jest technicznie wykonalna bardzo szybko, była często związana z odpowiednimi wysiłkami testowymi. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z modułu w działaniu na żywo, aktualizacja zazwyczaj ma sens, ponieważ jest ona nadal testowana, a dodatkowy wysiłek jest odpowiednio niski. Jeśli planujesz wdrożenie nowego interfejsu w systemie na żywo, powinieneś również rozważyć zalety nowej wersji w porównaniu z wysiłkiem testowania. Jeśli z drugiej strony, nowa wersja ułatwia nie tylko konfigurację, ale również proces operacyjny, aktualizacja jest często warta bardzo szybko.

Niestety, odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać nasze porady w indywidualnych przypadkach, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi EDI z podaniem szczegółów. Pomożemy Ci w podjęciu decyzji.