Najczęściej zadawane pytania / Anveo EDI Connect / EDI Service: Analiza wymagań
Jest to tłumaczenie automatyczne. Pierwotne stanowisko jest dostępne w angielski.

EDI Service: Analiza wymagań

Na początku projektów EDI należy wyjaśnić wiele szczegółowych pytań procesowych i szczegółowych. Tematy do wyjaśnienia sięgają od dokładnego formatu danych interfejsu technicznego po wymianę danych i pytania dotyczące miejsca przechowywania danych w systemie ERP.

Jako usługa Anveo oferuje wstępną analizę procesu EDI. Przyjrzymy się specyfikacjom interfejsów, omówimy proces i spróbujemy wypracować punkty uwagi. Oczywiście, typowe pułapki na poziomie pola są również brane pod uwagę, ale zazwyczaj nie określamy każdego indywidualnego pola, aby utrzymać wysiłek na niskim poziomie.

W wyniku analizy wymagań otrzymujesz dokument z całą zebraną przez nas wiedzą. Może to być wykorzystane jako podstawa do realizacji projektu przez Anveo, lub jako podstawa do oszacowania nakładu pracy, lub do wdrożenia interfejsów przez strony trzecie.

Wymagania

  • Dokumentacja techniczna interfejsu EDI lub przykładowy plik. Jeśli ich nie posiadasz, chętnie pomożemy Ci je uzyskać, ale bez nich nie możemy rozpocząć analizy wymagań
  • Sesja zdalna, podczas której możemy przyjrzeć się Twojej instalacji Dynamics
  • Sposób skontaktowania się z konsultantem Dynamics lub deweloperem, który jest zaznajomiony z Twoją instalacją Dynamics i może być w stanie pomóc w określeniu docelowego procesu wewnątrz Dynamics.

Proces analizy

Zaczynamy od zebrania wszystkich informacji, które możesz nam przekazać z góry. Następnie organizujemy pierwsze spotkanie, na którym możemy wspólnie omówić proces docelowy i ewentualnie uzyskać pierwsze wrażenie na temat instalacji Dynamics. Na podstawie tych informacji przygotowujemy pierwszy projekt dokumentu i zapisujemy pytania otwarte. Są one zazwyczaj wyjaśniane w kolejnych spotkaniach we współpracy z użytkownikiem Dynamics, partnerem Microsoft Dynamics oraz, w razie potrzeby, partnerem EDI.