Najczęściej zadawane pytania / Informacje ogólne / Microsoft Dynamics 365 Business Central Universal Code Initiative
Jest to tłumaczenie automatyczne. Pierwotne stanowisko jest dostępne w angielski.

Microsoft Dynamics 365 Business Central Universal Code Initiative

Ten artykuł dotyczy inicjatywy Microsoft Universal Code Initiative dla instalacji On-Premises, której pierwsza wersja została wydana pod koniec 2021 roku. Microsoft będzie wymagał, aby rozwiązania Microsoft Dynamics ISV były tworzone w „rozszerzeniach” i były „zoptymalizowane pod kątem chmury”. Więcej szczegółów można znaleźć w najnowszej dokumentacji firmy Microsoft.

Z dumą informujemy, że produkty Anveo – Anveo Mobile App i Anveo EDI Connect – już wkrótce będą zgodne z Microsoft Universal Code Initiative. Poniżej znajduje się więcej szczegółów dotyczących produktu.

Aplikacja mobilna Anveo

Aplikacja mobilna Anveo oferuje dwie opcje instalacji.

Anveo Mobile App for BC OnPrem with SQL Integration

Pierwsza opcja zapewnia pełną kompatybilność wsteczną dla instalacji opartych na C/AL dla Microsoft Dynamics NAV 2009 R2 do Dynamics 365 Business Central 14, jak również dla instalacji opartych na AL wykorzystujących rozszerzenia dla Microsoft Dynamics 365 Business Central 13 do 19. Ta opcja wykorzystuje bezpośrednią integrację SQL i nie jest zgodna z Microsoft Dynamics 365 Business Central Universal Code Initiative.

Jest to C3 na poniższym slajdzie:

Anveo Mobile App dla BC Online i OnPrem z Universal Code

Druga opcja zapewnia pełne wsparcie BC Online (A1, A2) i BC OnPrem (B1, B2, B3) dla Microsoft Dynamics 365 Business Central 14 i nowszych. Ten wariant jest w pełni zgodny z Microsoft Dynamics 365 Business Central Universal Code Initiative.

Jeśli porównać tę opcję (BC Online i Universal Code for On-Premises/Private Cloud) z opcją zintegrowaną z SQL (C), wymagana jest osobna usługa Anveo Delta Service, ponieważ nie można jej już zintegrować z SQL. Ta baza danych przechowuje replikowaną kopię wszystkich wymaganych danych Microsoft Dynamics do synchronizacji.

Zestaw funkcji W kierunku interfejsu użytkownika Anveo Mobile App i konfiguracji aplikacji jest identyczny.

Więcej informacji o wariantach infrastruktury można znaleźć na stronie„Anveo Mobile App System Requirements” w dokumentacji.

Anveo EDI Connect

Oferujemy różne warianty Anveo EDI Connect, które tylko nieznacznie różnią się funkcjonalnością. Póki co, na AppSource znajduje się wariant on-premises naszej aplikacji oraz wariant BC Online.

Wariant AppSource jest już zgodny z „Microsoft Universal Code Initiative” odpowiednio nie wpływa na niego.

Wariant on-premises oferuje obecnie możliwość wysyłania lub odbierania plików bezpośrednio z Dynamics poprzez FTP, SFTP, FTPS i POP3, a także SMTP za pośrednictwem bezpłatnych komponentów opcjonalnych. Możliwe jest również przechowywanie plików lokalnie lub w ścieżkach sieciowych. Będziemy nadal oferować ten wariant jako legacy build dla istniejących klientów Dynamics, na przykład, ale nie będzie on zgodny z Universal Code Initiative.

W związku z tym pojawił się nowy wariant naszego rozwiązania on-premises, który jest zgodny z Universal Code Initiative. Wysyłanie i odbieranie plików będzie tu możliwe albo poprzez naszą usługę Managed File Transfer Service (MFT) w chmurze Anveo, albo alternatywnie poprzez opcjonalną darmową usługę Windows zainstalowaną lokalnie poza Dynamics.