Najczęściej zadawane pytania / Anveo EDI Connect / Szacowanie projektów Anveo EDI Connect
Jest to tłumaczenie automatyczne. Pierwotne stanowisko jest dostępne w angielski.

Szacowanie projektów Anveo EDI Connect

Trudno jest oszacować wysiłek włożony w stworzenie mapowania w Anveo EDI Connect. Wysiłek zależy od kilku czynników: Jaki format pliku jest używany, ile jest tam pól, istnieje szczegółowa dokumentacja. W zdecydowanej większości przypadków większość prac związana jest z planowaniem projektu i umowami projektowymi. Projekty EDI zazwyczaj składają się z wielu uczestników: Są to działy biznesowe, kierownicy projektów, działy IT oraz dostawcy usług EDI lub partnerzy wdrożeniowi. Bycie na bieżąco z aktualnymi informacjami i wyjaśnianie wszystkich pytań w sposób ukierunkowany może być wyzwaniem. Koszty właściwego odwzorowania szybko znikają na dalszy plan.

Aby jednak móc wydać oświadczenie, można pracować tylko z bardzo przybliżonymi szacunkami, zwłaszcza jeśli nie są znane żadne dalsze szczegóły projektu. Zazwyczaj z naszego doświadczenia wynika, że można obliczyć około 3 dni na pojedynczy interfejs (partner i typ wiadomości). Niestety wariancja tego stwierdzenia jest bardzo duża i wynosi wielokrotność wspomnianego czasu. Dlatego też zalecamy zorganizowanie projektu pilotażowego. W tym czasie należy przekazywać informacje o poniesionych wydatkach we wszystkich kierunkach, aby w przyszłości móc dokonać odpowiednich szacunków dla tego klienta i partnera EDI. Pomocne są również szczegółowe plany projektów, gdzie możemy również zapewnić wsparcie. Chcielibyśmy być w stanie podać tutaj dokładniejsze szacunki.

Aby dać Ci (być może złe) porównanie ze świata ERP: „Jak czasochłonne jest ręczne wprowadzanie wszystkich przychodzących linii faktur, jeśli nie możesz przewidzieć, czy dane główne już istnieją lub czy sprzedawca i pozycje muszą zostać utworzone? Wszystkie informacje, które można uzyskać z wyprzedzeniem są: Istnieje około 15 dużych i wielu innych małych dostawców.