Często zadawane pytania / Anveo Mobile App / Skaner kodów kreskowych Anveo Mobile App
Jest to tłumaczenie automatyczne. Pierwotne stanowisko jest dostępne w angielski.

Skaner kodów kreskowych Anveo Mobile App

Aplikacja mobilna Anveo zawiera wbudowany skaner kodów kreskowych, który wykorzystuje aparat urządzenia do skanowania kodów kreskowych lub kodów QR. Skaner kodów kreskowych można zintegrować z dowolnym procesem w aplikacji Anveo Mobile App i obsługuje on szeroką gamę różnych kodów kreskowych.

Ograniczenia

Dostarczony skaner kodów kreskowych jest oparty na implementacji open source „ZXing .NET mobile” ze względów licencyjnych. Nasze doświadczenie pokazało, że daje to dobre wyniki w przypadku wielu scenariuszy i typów kodów kreskowych. Niemniej jednak zaobserwowaliśmy kilka scenariuszy aplikacji i kodów kreskowych, w których kody kreskowe nie były skanowane poprawnie lub tylko częściowo. Ponadto prędkość skanowania za pomocą kamery jest zbyt niska dla niektórych scenariuszy zastosowań.

Z naszej strony bardzo chcielibyśmy zintegrować z produktem rozwiązanie skanera wyższej jakości i w związku z tym skontaktowaliśmy się z kilkoma dostawcami komercyjnymi. Niestety, nie udało nam się znaleźć umowy z żadnym dostawcą, która byłaby zgodna z naszymi modelami licencjonowania, więc musimy nadal polegać na tym podstawowym rozwiązaniu, które jest odpowiednie dla większości użytkowników.

Test przed rozpoczęciem projektu

Dlatego zalecamy przetestowanie żądanych kodów kreskowych przed rozpoczęciem projektu. W tym celu można bezpłatnie pobrać aplikację Anveo Mobile App. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące testu, skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej Anveo.

Ograniczenie możliwych do zeskanowania kodów kreskowych

W niektórych scenariuszach pomocne jest również ograniczenie dozwolonych typów kodów kreskowych, np. tylko CODE_39 lub EAN_8.

Obsługiwane kody kreskowe to:

AZTEC, CODABAR, CODE_39, CODE_93, CODE_128, DATA_MATRIX, EAN_8, EAN_13, ITF, MAXICODE, PDF_417, QR_CODE, RSS_14, RSS_EXPANDED, UPC_A, UPC_E, UPC_EAN_EXTENSION, MSI, PLESSEY, IMB, All_1D, ASSUMEGS1, PUREBARCODE, USECODE39EXTENDEDMODE

Przykład

PAGE(’BARCODE’, SalesLine, 'No.’, 'CODE_39,EAN_8′);

Skaner sprzętowy

Aby uzyskać znacznie lepsze, a przede wszystkim szybsze wyniki, zalecamy urządzenia hybrydowe, które łączą zewnętrzny sprzętowy skaner laserowy za pośrednictwem klawiatury Bluetooth. W każdym przypadku szybkość i jakość skanowania są znacznie lepsze. Jednak ze względu na duży wybór urządzeń i szybko zmieniający się charakter rynku, niestety nie jesteśmy w stanie przedstawić żadnych rekomendacji sprzętowych.