Najczęściej zadawane pytania / Anveo EDI Connect / Wykonywanie obliczeń w mapowaniach NAV
Jest to tłumaczenie automatyczne. Pierwotne stanowisko jest dostępne w angielski.

Wykonywanie obliczeń w mapowaniach NAV

Jeśli potrzebujesz wykonać podstawowe obliczenia, nie musisz pisać dla niego funkcji EDI Callback, możesz to zrobić bezpośrednio w NAV mapping. Oto jak to zrobić, wyjaśnione na przykładzie kwoty kadzi na fakturze.

W wierszu faktury sprzedaży znajduje się kwota wiersza, kwota podstawowa kadzi, kwota wraz z kwotą. stągiewka itp. To, czego nie masz bezpośrednio, to sama kwota w kadzi, może być obliczona na podstawie kwoty bazowej oraz kwoty zawierającej. vat poprzez odjęcie tego drugiego od pierwszego. W NAV odbywa się to na stronie statystyk, a w NAV mappings możemy używać różnych trybów przyporządkowania na linii mapping danych:

Jak widać na rysunku powyżej, dostępne są tylko cztery podstawowe typy obliczeń „Dodaj”, „Odejmij”, „Pomnóż” i „Podziel”, ale to powinno wystarczyć dla większości scenariuszy. Dla przykładu kwoty dla kadzi potrzebne są dwie linie mapping: w pierwszej linii dodaje się kwotę wraz z kwotą. vat do twojego pola kwoty vat. W drugim wierszu, używasz trybu przypisywania „Odejmij” dla podstawowej kwoty kadzi i jako wynik masz kwotę kadzi.

W tym momencie można by pomyśleć o użyciu tej metody, aby podsumować wszystkie pola kwot . Tak, jest to możliwe, ale jest łatwiejszy sposób na otrzymanie kwot, ten temat jest poruszony w artykule https://www.anveogroup.com/docs/en/kb/adding-sums-to-your-edi-document/.