Często zadawane pytania / Anveo EDI Connect / Anveo Managed File Transfer – MFT
Jest to tłumaczenie automatyczne. Pierwotne stanowisko jest dostępne w angielski.

Anveo Managed File Transfer – MFT

Czym jest Anveo MFT?

Anveo Managed File Transfer to „Communication Handler” opracowany przez Anveo IT Services GmbH, która specjalizuje się w rozwiązaniach Software as a Service. Oferuje usługę transferu plików poza środowiskiem BC Online/AL jako SaaS w Azure, a tym samym umożliwia automatyczną wymianę plików w środowisku BC Online.

Dlaczego potrzebny jest „Communication Handler”?

„Communication Handler” jest technicznie niezbędny, aby automatyczna wymiana danych mogła prawidłowo funkcjonować również w przypadku korzystania z BC OnlinePublic Cloud SaaS).

W tle jest brak możliwości opracowania komponentu komunikacyjnego – dla np. FTP i AS2 – bezpośrednio w BC Cloud.

Nie jest obowiązkowe używanie naszego Anveo MFT jako „Communication Handler”. Są też inne/własne rozwiązania w tym zakresie. To jest tylko opcja.

Więcej informacji na temat tworzenia własnego „Communication Handler” można znaleźć na stronie https://www.anveogroup.com/docs/en/manual/anveo-edi-connect-installation-and-configuration/development-integration/custom-communication-handler/.

Jakie protokoły są obsługiwane?

 • FTP/FTPS (klient)
 • SFTP (klient)
 • AS/2 (serwer i klient)
 • X400 (nie bezpośrednio. Np. poprzez eGate dostarczony przez Pranke GmbH)
 • inne protokoły na życzenie

Jak wygląda dostępność?

Anveo MFT jest dostępne dla rozwiązania Anveo EDI Connect dla Microsoft Dynamics 365 Business Central OnlinePublic Cloud SaaS od Microsoft). Podobnie jak licencja EDI dla BC Online, Anveo MFT jest dostępne tylko w formie subskrypcji.

Ponadto jest on dostępny dla On Prem Extension (od BC 14). Również w tym przypadku Anveo MFT jest wykorzystywane jako abonament. Niezależnie od tego, czy licencja Anveo EDI Connect została zakupiona, czy będzie wykorzystywana jako subskrypcja.

MFT nie będzie dostępne dla starszych wersji NAV.

Jak jest rozliczany?

Operatorem Anveo MFT jest firma Anveo IT Services GmbH, która specjalizuje się w rozwiązaniach typu Software-as-a-Service.

Rozliczenie za usługę Anveo MFT wygląda następująco:

 • Koszt 40 euro miesięcznie. Każda licencja MFT jest związana z jedną licencją Anveo EDI i jest wydawana dla jednej „Firmy Anveo MFT” . Na życzenie dołączana jest firma testowa.
 • W przypadku korzystania z opcji EDI Connect Enterprise koszty wzrastają automatycznie do 80 euro miesięcznie. Opcja enterprise jest dostępna tylko dla instalacji BC OnPrem. Nie ma możliwości oddzielnego licencjonowania dodatkowego „Anveo MFT Company” w przypadku korzystania z opcji EDI Connect Enterprise.
 • Faktury są wystawiane na najbliższe półrocze. Termin ten trwa do 30.06. lub 31.12. roku (co najmniej jeden pełny miesiąc), a następnie co pół roku. Jeden miesiąc równa się 30 dniom dla rozliczeń miesięcznych.
 • Okres wypowiedzenia umowy wynosi co najmniej jeden miesiąc przed końcem bieżącego okresu rozliczeniowego.

Jak mogę się zarejestrować do Anveo MFT?

 • Użytkownik rejestruje się na platformie Anveo MFT.
 • Użytkownik zamawia własny klucz licencyjny Anveo MFT. Otrzymuje go od Anveo Partner Care i wprowadza ten klucz licencyjny do swojego konta na platformie Anveo MFT.
 • Następnie otrzymuje dostęp do pulpitu nawigacyjnego i może stworzyć maksymalnie jednego klienta na żywo oraz nieograniczoną liczbę klientów testowych.

Czym jest platforma Anveo MFT?

Platforma Anveo MFT jest portalem, na którym użytkownicy Anveo zarządzają swoimi transferami danych. Każdy może zarejestrować się na portalu. Ale dostęp do pulpitu nawigacyjnego mają tylko osoby, które albo same zamówią i zaimportują klucz licencyjny Anveo MFT, albo zostaną aktywowane przez swojego partnera/klienta.

Użytkownik może skonfigurować jednego klienta na żywo i nieograniczoną liczbę klientów testowych dla środowisk oddzielonych od siebie pod względem technicznym, takich jak systemy na żywo i systemy testowe. Wszystkie są przypisane do tego samego konta. W systemie testowym automatyczne przetwarzanie działa tylko przez jeden dzień i musi być ręcznie reaktywowane w interfejsie MFT.

Firma posiadająca kilka lokalizacji może połączyć te kilka lokalizacji z jednym żywym klientem. Technicznie patrząc jest to jeden dostęp, jeden dashboard i jedna księgowość. Oznacza to również, że jako partner Anveo nie możesz dostarczyć kilku klientom jednej licencji Anveo MFT Live.

Platforma Anveo MFT zapewnia przegląd plików przychodzących i wychodzących.

 • Skrzynka odbiorcza: wiadomości przychodzące od partnera komunikacyjnego
 • Pobrane: przechowywane przez MFT we własnej Dynamice
 • Skrzynka nadawcza: przechowywana przez Dynamics w platformie Anveo MFT
 • Wysłane: odebrane przez partnera komunikacyjnego

Zapewnia również przegląd zarządzanych klientów na żywo i testowych, a także możliwość ustawienia nowych złączy: