Konwerter EDIFACT
Konwerter EDIFACT obsługuje import i eksport dowolnego wsadowego typu EDIFACT w dowolnej wersji EDIFACT. Obecnie nie obsługujemy interaktywnych typów komunikatów EDIFACT.
Zakładamy, że wiesz, jak pracować z liniami mapping i jak uzyskać dostęp do właściwości EDI.
Dostępne są filmy szkoleniowe dotyczące konwertera EDIFACT.
Kreator tworzenia i aktualizacji Mapping
Konwerter EDIFACT ma potężnego asystenta do tworzenia struktury mapping z przykładowego pliku. Można również aktualizować istniejące mapowania z dodatkowych plików, jeśli nie zmieniono wcięcia linii mapping. Zachowaj ostrożność podczas aktualizacji mapowań i zawsze najpierw wykonaj kopię zapasową.
Przed uruchomieniem kreatora moduł musi znać standard EDIFACT. Bez tych informacji asystent nadal będzie w stanie utworzyć działający mapping, ale nie będzie w stanie rozpoznać powtórzeń i nie będzie znał nazw elementów, dozwolonej długości itp.
Sposób importowania standardów EDIFACT opisujemy w rozdziale dotyczącym instalacji.
Po zaimportowaniu prawidłowego opisu standardowego należy ustawić właściwości nagłówka EDI Mapping. Następnie można uruchomić kreatora i wybrać przykładowy plik. Analiza pliku może zająć trochę czasu, więc upewnij się, że zaczynasz od małego pliku. Wykonanie mapping będzie później znacznie szybsze.
Polecenia
Konwerter EDIFACT obsługuje kilka specjalnych poleceń. Dostępne polecenia to:
Polecenie to spowoduje opuszczenie bieżącego mapping bez zapisywania bieżącego rekordu tabeli. Należy zachować ostrożność.
To polecenie umożliwia uruchomienie innego mapping, jak w przypadku przetwarzania końcowego. Nie jest jednak wymagane, aby dane tabeli przechodziły do następnego mapping i można określić mapping dynamicznie. Jest to używane głównie w mapowaniach wstępnego przetwarzania, gdzie wywołuje się inny EDIFACT mapping, w oparciu o typ wiadomości lub nadawcę. Polecenie o nazwie SkipSegments może pomóc pominąć niepotrzebne części pliku EDIFACT i zachować mały rozmiar mapping.
Polecenie to umożliwia pominięcie wszystkich danych EDIFACT do określonego segmentu. Jest to głównie używane w mapowaniach wstępnego przetwarzania, w których chcesz przeanalizować tylko, na przykład, nagłówek i pominąć resztę pliku, ponieważ zostanie on przetworzony przez inny mapping. Możliwe jest również użycie tego, aby pominąć niektóre typy wiadomości, podczas przetwarzania innych w tym samym mapping.
Przestarzałe od wersji 4.00 modułu. To polecenie utworzy nowy komunikat EDI i zablokuje tabele systemowe. Zamiast tego zalecamy korzystanie z poleceń SkipSegments w połączeniu z RUNASYNC.
Przestarzałe od wersji 4.00 modułu. Jeśli to możliwe, użyj zamiast tego RUNASYNC. Polecenie RUN zablokuje tabele systemowe EDI i uniemożliwi wykonywanie wielu procesów EDI w tym samym czasie.
Funkcje konwertera
Konwerter EDIFACT udostępnia obiekt o nazwie EDIFACT, który zapewnia specjalną funkcję SEGMENTCOUNT, której można użyć do wyświetlenia liczby segmentów w bieżącym komunikacie EDIFACT. Wartość ta jest zwykle używana w segmencie UNT dla elementu danych o nazwie: Number of Segments in a Message.
Import / Eksport
Omówimy właściwości i funkcje importu i eksportu osobno.
Importowanie danych EDIFACT
Importuj właściwości nagłówka Mapping
Aby zaimportować dane EDIFACT do Microsoft Dynamics NAV 2018 należy wybrać wartość właściwości Import.
Anveo EDI Connect ma ograniczoną obsługę kodowania. Nie możemy obsługiwać wszystkich odmian, ale możesz wypróbować najlepiej pasującą z listy:
Użyj wewnętrznego kodowania Microsoft Dynamics NAV 2018.
Użyj kodowania Windows. Strona kodowa może się różnić w zależności od instalacji.
Użyj kodowania DOS.
Wymaga Microsoft Dynamics 2013R2 lub nowszej wersji.
Użyj kodowania UTF-8.
Wymaga Microsoft Dynamics 2013R2 lub nowszej wersji.
Użyj kodowania UTF-16.
Można zdefiniować, że asystent tworzenia nowego mapping powinien wyszukiwać wiele interpretacji struktury danych. Ustawienie tej właściwości na wartość wyższą niż jeden spowoduje wyświetlenie wielu kandydatów i wydłużenie czasu analizy podczas wykonywania kreatora tworzenia mapping.
Importuj pętle / grupę
Struktura EDIFACT zawiera grupy, których nie widać w rzeczywistych danych. Grupy te są zdefiniowane w dokumentacji i umożliwiają powtarzanie struktur. Grupy mogą być używane, jak każda inna pętla, do dodawania, na przykład, tabel.
Jeśli dodasz tabelę w trybie zapisu podczas importu EDIFACT, konwerter sprawdzi struktury podrzędne, czy wszystkie obowiązkowe elementy są obecne i czy wszystkie filtry są spełnione. Jest to przydatne do dodawania rozgałęzień warunkowych w mapping. Z drugiej strony może to utrudnić rozwiązywanie problemów, ponieważ mapping może pomijać części.
Zalecamy ustawienie właściwości Min. Repeat na co najmniej jeden, jeśli spodziewasz się, że struktura będzie obecna w pliku. W ten sposób moduł nie musi sprawdzać struktury potomnej i może bezpośrednio spróbować przekonwertować linie. Spowoduje to, że mapping będzie nieco szybszy, a także zapewni lepsze komunikaty o błędach w przypadku, gdy struktura mapping nie pasuje do pliku.
Pętli można również używać bez dodawania tabeli. Przy imporcie będą zachowywać się podobnie do tabeli w trybie zapisu i sprawdzać strukturę potomną przed wejściem do pętli. Możesz użyć tej opcji, jeśli nie chcesz importować danych lub jeśli interesują Cię tylko ostatnie wartości pętli.
Właściwości linii danych importu
Po utworzeniu linii EDI mapping można skonfigurować jej właściwości.
Import linii danych Mapping
Pokażemy tylko właściwości dla linii EDI mapping z właściwością Type ustawioną na Data, ponieważ inne właściwości zachowują się jak w każdym innym mapping. Istnieje wiele typów linii danych.
Ta właściwość definiuje typ linii danych, którą chcesz skonfigurować.
Dostępne opcje będą się różnić w zależności od pozycji, w której próbujesz dodać linię mapping. Niektóre linie danych są dozwolone tylko jako dzieci innego typu.
Ta lista pokaże wszystkie dostępne opcje importu EDIFACT:
Linia reprezentuje specjalny segment UNA, który nazywany jest usługą string advice. Służy do definiowania, które znaki sterujące są używane. Z technicznego punktu widzenia obowiązkowe jest również używanie w pliku znaków innych niż 7-bitowe. Anveo EDI Connect użyje domyślnych znaków, jeśli nie określono inaczej. Jeśli segment UNA znajduje się w pliku, należy dodać tę linię danych do mapping, aby móc zaimportować plik. Ta linia nie spowoduje błędu, jeśli plik nie zawiera segmentu. Rzeczywiste używane znaki sterujące są obecnie zdefiniowane w mapping. The
Segment definiuje rodzaj danych, które następują po nim. W EDIFACT nazwy segmentów mają zazwyczaj trzy znaki i definiują podstawową funkcję. Linia mapping typu Segment określa identyfikator segmentu. Rzeczywiste dane są reprezentowane jako linie podrzędne w EDI mapping.
Kompozyt łączy kilka elementów danych, które należą do siebie. Kompozyt jest widoczny w pliku tylko wtedy, gdy używanych jest wiele elementów danych w kompozycie. Sam kompozyt nie przechowuje żadnych danych.
Element danych to struktura zawierająca rzeczywiste dane, które można mapować na pola.
Import Service String Advice
Rzeczywiste używane znaki sterujące są obecnie zdefiniowane w mapping. Informacje z pliku są obecnie ignorowane. W EDIFACT znaki są zwykle zawsze domyślne.
Znak separacji używany między elementami danych kompozytu.
Znak separacji używany między elementami danych poza kompozytem.
Znak używany jako kropka dziesiętna.
Znak, który może być użyty do określenia, że następny znak ma być interpretowany jako dosłowny, a nie jako znak sterujący.
Znak określający powtórzenie elementu danych. Anveo EDI Connect nie obsługuje obecnie powtarzających się elementów danych.
Terminator segmentu, który zakończy segment. Innymi słowy, znak ten jest używany do oddzielania różnych segmentów.
Segment importu
Należy zdefiniować segmenty, które mogą znajdować się w pliku. Jeśli chcesz przeanalizować dane, musisz również dodać kompozyty i elementy danych, które chcesz przetworzyć. Segment może być warunkowy, co oznacza, że może znajdować się w pliku, ale nie musi tam być.
Ta właściwość może być używana do określenia agencji odpowiedzialnej za używany standard EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: UN.
Ta właściwość może być użyta do określenia używanej wersji EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: D96A.
Ta właściwość może być używana do określenia używanego typu komunikatu EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: ORDERS.
Określa, czy element musi znajdować się w pliku, czy jest opcjonalny.
Element musi znajdować się w pliku. Jeśli ta linia mapping jest dzieckiem pętli, może być również używana jako kryterium akceptacji, czy pętla może być przetwarzana, czy nie, jak opisano powyżej.
Element jest warunkowy. Nie twórz błędu, jeśli nie ma go w pliku. Ten element nie ma wpływu na akceptację pętli.
Określa pozycję segmentu zgodnie z dokumentacją EDIFACT. Ta właściwość jest używana tylko jako odniesienie i na nowych liniach w celu znalezienia właściwego segmentu. Właściwość jest ignorowana podczas importowania pliku.
Określa, jak często element może być powtarzany zgodnie z dokumentacją. Nie ma to wpływu na import pliku, musisz dodać pętlę lub zduplikować linię, jeśli chcesz przetworzyć wiele instancji.
Określa znacznik segmentu. Znacznik segmentu to wartość, która pojawia się w pliku, zwykle o długości trzech znaków, takich jak BGM, UNB itp.
Nazwa nie jest obecnie używana i służy wyłącznie jako odniesienie.
Import Composite
Ta właściwość może być używana do określenia agencji odpowiedzialnej za używany standard EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: UN.
Ta właściwość może być użyta do określenia używanej wersji EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: D96A.
Określa, czy kompozyt musi znajdować się w segmencie, czy jest opcjonalny.
Kompozyt musi znajdować się w segmencie. Może być również wykorzystany jako kryterium akceptacji dla segmentu nadrzędnego.
Kompozyt jest warunkowy. Nie twórz błędu, jeśli nie ma go w pliku. Ten element nie ma wpływu na akceptację pętli.
Określa pozycję kompozytu zgodnie z dokumentacją EDIFACT. Pozycja jest zazwyczaj liczbą, taką jak „010”. Liczba musi być podzielna przez 10. Tę samą pozycję można odczytać tylko raz. Właściwość position może również zmieniać położenie linii mapping.
Określa znacznik kompozytu. Typowe znaczniki to „C001”, znacznik nie wpływa na przetwarzanie plików. Służy głównie do automatycznego określania, czy dany element jest obowiązkowy zgodnie ze standardem itp.
Nazwa nie jest obecnie używana i służy wyłącznie jako odniesienie.
Import DataElement
Ta właściwość może być używana do określenia agencji odpowiedzialnej za używany standard EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: UN.
Ta właściwość może być użyta do określenia używanej wersji EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: D96A.
Określa cel danych. Mamy osobną sekcję dotyczącą wyrażenia docelowego. Typ wyrażenia docelowego można pozostawić pusty, jeśli nie chcesz przetwarzać danych, ale możesz chcieć to zrobić później. Możesz usunąć linię mapping, jeśli nie chcesz przetwarzać danych.
Za pomocą filtrów można zdefiniować kryteria akceptacji, które nie będą przetwarzać części mapping lub spowodują błąd, jeśli dane nie będą zgodne z filtrem. Szczególnie w przypadku EDIFACT zalecamy stosowanie filtrów za każdym razem, gdy pobierasz połączone wartości z kwalifikatorem, aby sprawdzić, czy kwalifikator jest oczekiwany.
Określa, czy element danych musi znajdować się w segmencie/kompozycie lub czy jest opcjonalny.
Element danych musi znajdować się w segmencie/kompozycie. Może być również wykorzystany jako kryterium akceptacji dla segmentu nadrzędnego.
Element danych jest warunkowy. Nie twórz błędu, jeśli nie ma go w pliku. Ten element nie ma wpływu na akceptację pętli.
Określa pozycję elementu danych zgodnie z dokumentacją EDIFACT. Pozycja jest zazwyczaj liczbą, taką jak „010”. Liczba musi być podzielna przez 10. Tę samą pozycję można odczytać tylko raz. Właściwość position
może również zmieniać położenie linii mapping.
Określa znacznik elementu danych. Znacznik nie wpływa na przetwarzanie plików. Służy głównie do automatycznego określania, czy dany element jest obowiązkowy zgodnie ze standardem itp.
Nazwa nie jest obecnie używana i służy wyłącznie jako odniesienie.
Ta właściwość definiuje typ danych zgodnie ze standardem EDIFACT. Ma to charakter wyłącznie informacyjny i nie ma wpływu na przetwarzanie danych.
Dozwolone są następujące wartości:
Nie należy sprawdzać długości wyjścia.
Powoduje błąd, jeśli wartość jest dłuższa niż dozwolona.
Tworzy ostrzeżenie, jeśli wartość jest dłuższa niż dozwolona i obcina dane wyjściowe do dozwolonej długości.
Obcięcie wartości, jeśli jest ona dłuższa niż dozwolona.
Obetnij wartość, jeśli jest dłuższa niż dozwolona i dodaj „…” na końcu, aby pokazać, że wartość nie jest kompletna.
Powoduje błąd, jeśli dane wyjściowe nie mają określonej długości.
Obcina lub uzupełnia wartość, jeśli nie ma ona określonej długości i tworzy ostrzeżenie.
Powoduje błąd, jeśli wartość jest dłuższa niż dozwolona. Jeśli wartość jest zbyt krótka, należy ją uzupełnić.
Obcina lub uzupełnia wartość do podanej liczby znaków.
Ta właściwość określa, czy pole ma zmienną czy stałą długość zgodnie ze standardem EDIFACT. Ma to charakter wyłącznie informacyjny i nie ma wpływu na przetwarzanie danych.
Pole ma zmienną długość.
Pole ma stałą długość.
Określa dozwoloną liczbę znaków w elemencie danych.
Możesz wybrać typ danych, które chcesz zaimportować.
Dostępne są następujące wartości:
Pole jest automatycznie interpretowane na podstawie docelowego typu danych.
Dane są interpretowane jako data. Format można określić za pomocą właściwości Format String.
Dane są interpretowane jako informacje o czasie. Format można określić za pomocą właściwości Format String.
Dane są interpretowane jako informacje o dacie/godzinie. Format można określić za pomocą właściwości Format String.
Dostępne tylko wtedy, gdy ustawiona jest właściwość Format Type. Określa ciąg formatu daty/godziny, jak opisano w sekcji Praca z ciągami formatu daty/godziny.
Można zachować listę przykładowych wartości. Kreator tworzenia/aktualizacji mapping automatycznie wypełni tę listę z przykładowego pliku.
Eksportowanie danych EDIFACT
Eksportuj właściwości nagłówka Mapping
Aby wyeksportować dane EDIFACT z Microsoft Dynamics NAV 2018 należy wybrać wartość właściwości Export.
Anveo EDI Connect ma ograniczoną obsługę kodowania. Nie możemy obsługiwać wszystkich odmian, ale możesz wypróbować najlepiej pasującą z listy:
Użyj wewnętrznego kodowania Microsoft Dynamics NAV 2018.
Użyj kodowania Windows. Strona kodowa może się różnić w zależności od instalacji.
Użyj kodowania DOS.
Wymaga Microsoft Dynamics 2013R2 lub nowszej wersji.
Użyj kodowania UTF-8.
Wymaga Microsoft Dynamics 2013R2 lub nowszej wersji.
Użyj kodowania UTF-16.
Pliki EDIFACT mogą mieć podziały wierszy po każdym segmencie. Spowoduje to, że plik będzie nieco większy, ale łatwiejszy do odczytania. Ta właściwość określa, czy konwerter powinien wyświetlać podziały wierszy. Opcja ta nie może być zmieniana dynamicznie, jeśli jeden partner wymaga podziałów wierszy, a inny nie, będziesz musiał utworzyć dwa oddzielne mapowania. Konwerter użyje podziału wiersza systemu Windows (powrót karetki i podawanie wiersza).
Można zdefiniować, że asystent tworzenia nowego mapping powinien wyszukiwać wiele interpretacji struktury danych. Ustawienie tej właściwości na wartość wyższą niż jeden spowoduje wyświetlenie wielu kandydatów i wydłużenie czasu analizy podczas wykonywania kreatora tworzenia mapping.
Kanał komunikacji, który powinien być używany, jeśli nie został wcześniej określony przez inny kod mapping, AL / C / AL lub za pomocą transakcji biznesowych. Można to pozostawić puste, począwszy od Anveo EDI Connect 4.00.
Konfiguruje, czy kanał komunikacyjny powinien zostać wysłany po uruchomieniu tego mapping. Może to być wykorzystane do automatycznego wysyłania plików, bez konieczności wykonywania osobnego zadania.
Można określić partnera odbiornika, który będzie używany jako rezerwowy w przypadku, gdy wcześniej nie określono partnera. Partner jest wykorzystywany przez niektóre kanały komunikacji do wyboru odbiorcy. Dostęp do niego można uzyskać wewnątrz mapping, aby wyświetlić na przykład numer identyfikacyjny partnera.
Eksportuj właściwości linii Mapping
Po utworzeniu linii EDI mapping można skonfigurować jej właściwości.
Eksportuj linie danych Mapping
Pokażemy tylko właściwości dla linii EDI mapping z właściwością Type ustawioną na Data, ponieważ inne właściwości zachowują się jak w każdym innym mapping. Istnieje wiele typów linii danych.
Ta właściwość definiuje typ linii danych, którą chcesz skonfigurować.
Dostępne opcje będą się różnić w zależności od pozycji, w której próbujesz dodać linię mapping. Niektóre linie danych są dozwolone tylko jako dzieci innego typu.
Ta lista pokaże wszystkie dostępne opcje importu EDIFACT:
Linia reprezentuje specjalny segment UNA, który nazywany jest usługą string advice. Służy do definiowania, które znaki sterujące są używane. Z technicznego punktu widzenia obowiązkowe jest również używanie w pliku znaków innych niż 7-bitowe. Anveo EDI Connect użyje domyślnych znaków, jeśli nie określono inaczej. Jeśli segment UNA znajduje się w pliku, należy dodać tę linię danych do mapping, aby móc zaimportować plik. Ta linia nie spowoduje błędu, jeśli plik nie zawiera segmentu. Rzeczywiste używane znaki sterujące są obecnie zdefiniowane w mapping. The
Segment definiuje rodzaj danych, które następują po nim. W EDIFACT nazwy segmentów mają zazwyczaj trzy znaki i definiują podstawową funkcję. Linia mapping typu Segment określa identyfikator segmentu. Rzeczywiste dane są reprezentowane jako linie podrzędne w EDI mapping.
Kompozyt łączy kilka elementów danych, które należą do siebie. Kompozyt jest widoczny w pliku tylko wtedy, gdy używanych jest wiele elementów danych w kompozycie. Sam kompozyt nie przechowuje żadnych danych.
Element danych to struktura zawierająca rzeczywiste dane, które można mapować na pola.
Service String Adviceowa Service String Advice
Jeśli dodasz „Service String Advice” (UNA) do eksportu EDI mapping, możesz skonfigurować znaki używane w pliku wyjściowym. Segment UNA powinien być pierwszą linią danych w EDI mapping.
Znak separacji używany między elementami danych kompozytu.
Znak separacji używany między elementami danych poza kompozytem.
Znak używany jako kropka dziesiętna.
Znak, który może być użyty do określenia, że następny znak ma być interpretowany jako dosłowny, a nie jako znak sterujący.
Znak określający powtórzenie elementu danych. Anveo EDI Connect Connect nie obsługuje obecnie powtarzających się elementów danych, ale można zdefiniować, który znak jest używany w danych wyjściowych „Service String Advice”. Ustawienie tej wartości spowoduje również automatyczne pominięcie znaku powtórzenia w danych wyjściowych.
Terminator segmentu, który zakończy segment. Innymi słowy, znak ten jest używany do oddzielania różnych segmentów. We właściwościach nagłówka mapping można określić, czy mają być używane dodatkowe podziały wierszy.
Segment eksportowy
Tylko segmenty zdefiniowane w mapping mogą być wysyłane. Należy więc skonfigurować wszystkie segmenty wymagane w pliku wyjściowym.
Ta właściwość może być używana do określenia agencji odpowiedzialnej za używany standard EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: UN. Ta właściwość nie ma wpływu na wyjście konwertera.
Ta właściwość może być użyta do określenia używanej wersji EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: D96A. Ta właściwość nie ma wpływu na wyjście konwertera.
Ta właściwość może być używana do określenia używanego typu komunikatu EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: ORDERS. Ta właściwość nie ma wpływu na wyjście konwertera.
Można ustawić tę właściwość na wartość True, aby element był wyświetlany tylko wtedy, gdy określone wyrażenie źródłowe pasuje do określonego filtra.
Ta właściwość jest dostępna tylko wtedy, gdy właściwość Conditional Output jest ustawiona na True. Filtr, względem którego sprawdzany jest SourceExpr. Wyrażenie źródłowe zostanie zinterpretowane jako tekst do zastosowania filtra. Element pojawi się na wyjściu tylko wtedy, gdy wartość z określonego wyrażenia źródłowego mieści się w określonym filtrze.
Ta właściwość jest dostępna tylko wtedy, gdy właściwość Conditional Output jest ustawiona na True. Ta właściwość określa, która wartość powinna być używana do decydowania, czy pasuje do podanego filtra i element powinien pojawić się na wyjściu, czy nie.
Określa, czy element musi znajdować się w pliku, czy jest opcjonalny.
Element musi znajdować się w pliku. To pole znajduje się w eksporcie wyłącznie w celach informacyjnych. Konwerter nie może wykryć brakujących elementów obowiązkowych.
Element jest warunkowy.
Określa pozycję segmentu zgodnie z dokumentacją EDIFACT. Ta właściwość jest używana tylko jako odniesienie i na nowych liniach w celu znalezienia właściwego segmentu. Właściwość ta nie ma wpływu na wyjście konwertera.
Określa, jak często element może być powtarzany zgodnie z dokumentacją. Nie ma to wpływu na wyjście konwertera i nie jest sprawdzane podczas wyjścia.
Określa znacznik segmentu. Znacznik segmentu to wartość, która pojawia się w pliku, zazwyczaj o długości trzech znaków, takich jak BGM, UNB itp.
Nazwa nie jest obecnie używana i służy wyłącznie jako odniesienie.
Export Composite
Ta właściwość może być używana do określenia agencji odpowiedzialnej za używany standard EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: UN. Nie ma to wpływu na wyjście konwertera.
Ta właściwość może być użyta do określenia używanej wersji EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: D96A. Nie ma to wpływu na wyjście konwertera.
Można ustawić tę właściwość na wartość True, aby element był wyświetlany tylko wtedy, gdy określone wyrażenie źródłowe pasuje do określonego filtra.
Ta właściwość jest dostępna tylko wtedy, gdy właściwość Conditional Output jest ustawiona na True. Filtr, względem którego sprawdzany jest SourceExpr. Wyrażenie źródłowe zostanie zinterpretowane jako tekst do zastosowania filtra. Element pojawi się na wyjściu tylko wtedy, gdy wartość z określonego wyrażenia źródłowego mieści się w określonym filtrze.
Ta właściwość jest dostępna tylko wtedy, gdy właściwość Conditional Output jest ustawiona na True. Ta właściwość określa, która wartość powinna być używana do decydowania, czy pasuje do podanego filtra i element powinien pojawić się na wyjściu, czy nie.
Określa, czy kompozyt musi znajdować się w segmencie, czy jest opcjonalny.
Kompozyt musi znajdować się w segmencie. Ta właściwość ma charakter wyłącznie informacyjny i nie ma wpływu na wyjście konwertera.
Kompozyt jest warunkowy.
Określa pozycję kompozytu zgodnie z dokumentacją EDIFACT. Ta właściwość jest ważna, ponieważ definiuje również sposób wyprowadzania informacji z pliku. Pozycja jest zazwyczaj liczbą, taką jak „010”. Liczba musi być podzielna przez 10. Ta sama pozycja może być zapisana tylko raz. Właściwość position może również zmieniać położenie linii mapping.
Określa znacznik kompozytu. Typowe znaczniki to „C001”, znacznik nie ma wpływu na przetwarzanie plików. Służy głównie do automatycznego określania, czy dany element jest obowiązkowy zgodnie ze standardem itp.
Nazwa nie jest obecnie używana i służy wyłącznie jako odniesienie.
Eksport DataElement
Ta właściwość może być używana do określenia agencji odpowiedzialnej za używany standard EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: UN. Ta właściwość nie ma wpływu na dane wyjściowe w pliku.
Ta właściwość może być użyta do określenia używanej wersji EDIFACT. Jest to opcjonalne, ale bez tej informacji konwerter nie może automatycznie wykryć, czy dany element jest na przykład obowiązkowy. Typowa wartość to: D96A. Ta właściwość nie ma wpływu na dane wyjściowe w pliku.
Określa źródło zapisywanych danych. Mamy osobną sekcję dotyczącą właściwości wyrażenia źródłowego.
Można ustawić tę właściwość na wartość True, aby element był wyświetlany tylko wtedy, gdy określone wyrażenie źródłowe pasuje do określonego filtra.
Ta właściwość jest dostępna tylko wtedy, gdy właściwość Conditional Output jest ustawiona na True. Filtr, względem którego sprawdzany jest SourceExpr. Wyrażenie źródłowe zostanie zinterpretowane jako tekst do zastosowania filtra. Element pojawi się na wyjściu tylko wtedy, gdy wartość z określonego wyrażenia źródłowego mieści się w określonym filtrze.
Ta właściwość jest dostępna tylko wtedy, gdy właściwość Conditional Output jest ustawiona na True. Ta właściwość określa, która wartość powinna być używana do decydowania, czy pasuje do podanego filtra i element powinien pojawić się na wyjściu, czy nie.
Określa, czy element danych musi znajdować się w segmencie/kompozycie lub czy jest opcjonalny.
Element danych musi znajdować się w segmencie/kompozycie. Ustawienie elementu jako obowiązkowego spowoduje wygenerowanie danych wyjściowych, nawet jeśli wartość jest pusta. Może to skutkować nieprawidłowymi plikami, ponieważ elementy obowiązkowe powinny zawsze mieć wartość. W takim przypadku konwerter nie wygeneruje błędu. Powinieneś sprawdzić, czy wymagane informacje do eksportu są obecne, używając sprawdzenia mapping.
Element danych jest warunkowy.
Określa pozycję elementu danych zgodnie z dokumentacją EDIFACT. Pozycja jest ważna dla konwertera, aby mógł zdecydować, gdzie wyprowadzić informacje. Pozycja jest zazwyczaj liczbą, taką jak „010”. Liczba musi być podzielna przez 10. Ta sama pozycja może być zapisana tylko raz. Właściwość position może również zmieniać położenie linii mapping.
Określa znacznik elementu danych. Znacznik nie wpływa na przetwarzanie plików. Służy głównie do automatycznego określania, czy dany element jest obowiązkowy zgodnie ze standardem itp.
Nazwa nie jest obecnie używana i służy wyłącznie jako odniesienie.
Ta właściwość definiuje typ danych zgodnie ze standardem EDIFACT. Ma to charakter wyłącznie informacyjny i nie ma wpływu na przetwarzanie danych.
Dozwolone są następujące wartości:
Nie należy sprawdzać długości wyjścia.
Powoduje błąd, jeśli wartość jest dłuższa niż dozwolona.
Tworzy ostrzeżenie, jeśli wartość jest dłuższa niż dozwolona i obcina dane wyjściowe do dozwolonej długości.
Obcięcie wartości, jeśli jest ona dłuższa niż dozwolona.
Obetnij wartość, jeśli jest dłuższa niż dozwolona i dodaj „…” na końcu, aby pokazać, że wartość nie jest kompletna.
Powoduje błąd, jeśli dane wyjściowe nie mają określonej długości.
Obcina lub uzupełnia wartość, jeśli nie ma ona określonej długości i tworzy ostrzeżenie.
Powoduje błąd, jeśli wartość jest dłuższa niż dozwolona. Jeśli wartość jest zbyt krótka, należy ją uzupełnić.
Obcina lub uzupełnia wartość do podanej liczby znaków.
Ta właściwość określa, czy pole ma zmienną czy stałą długość zgodnie ze standardem EDIFACT. Ma to charakter wyłącznie informacyjny i nie ma wpływu na przetwarzanie danych.
Pole ma zmienną długość.
Pole ma stałą długość.
Określa dozwoloną liczbę znaków w elemencie danych.
Możesz wybrać typ danych, które chcesz zaimportować.
Dostępne są następujące wartości:
Pole jest automatycznie formatowane na podstawie typu danych źródłowych.
Pole jest sformatowane jako tekst.
Informacje o dacie/godzinie. Format może być określony przez kwalifikator, który reprezentuje dozwolone kwalifikatory DTM ze standardu EDIFACT. Możesz użyć innych formatów daty i daty/godziny, jeśli chcesz określić format w inny sposób.
Dane są formatowane jako data i godzina. Format można określić za pomocą właściwości Format String.
Dane są formatowane jako informacje o dacie. Format można określić za pomocą właściwości Format String.
Dane są formatowane jako wartość liczbowa.
Dostępne tylko wtedy, gdy właściwość Format Type jest ustawiona na Date/Time.
Możesz użyć wyszukiwarki, aby zobaczyć wszystkie dostępne formaty. Liczby są równe kwalifikatorowi formatu EDIFACT dla pól DTM.
Dostępne tylko wtedy, gdy właściwość Format Type jest ustawiona na Date/Time Format lub Date format string.
Jeśli właściwość Format Type jest ustawiona na NAV Format String, można wprowadzić ciąg formatu, jak opisano w pomocy AL/C/AL.
Jeśli ustawiono datę/godzinę, można wprowadzić ciąg formatu, jak opisano w pracy z ciągami formatu daty/godziny.
Dostępne tylko wtedy, gdy właściwość Format Type jest ustawiona na Number. Jeśli jest dostępna, określa, że puste wartości powinny być wyświetlane jako puste pole zamiast domyślnej pustej reprezentacji.
Dostępne tylko wtedy, gdy właściwość Format Type jest ustawiona na Number. Określa, który znak powinien być używany jako separator dziesiętny. W przypadku EDIFACT prawdopodobnie nie należy zmieniać wartości.
Dostępne tylko wtedy, gdy właściwość Format Type jest ustawiona na Number. Czy tysiące powinny być rozdzielone, a jeśli tak, to jaki znak powinien zostać użyty. W przypadku EDIFACT prawdopodobnie nie należy zmieniać wartości.
Dostępne tylko wtedy, gdy właściwość Format Type jest ustawiona na Number. Maksymalna liczba miejsc dziesiętnych, które powinny zostać wyświetlone.
Dostępne tylko wtedy, gdy właściwość Format Type jest ustawiona na Number. Minimalna liczba miejsc dziesiętnych, które powinny znaleźć się na wyjściu. Spowoduje to automatyczne wypełnienie brakujących miejsc zerami.
Dostępne tylko wtedy, gdy właściwość Format Type jest ustawiona na Number. Określa, czy ma być wyświetlany znak dodatni/ujemny.
Wyświetla tylko znak „-„.
Wyświetla znak „+” i „-„.
Dostępne tylko wtedy, gdy właściwość Format Type jest ustawiona na Number. Czy umieścić znak po liczbach. W przypadku EDIFACT prawdopodobnie nie należy zmieniać tej wartości i pozostawić ją na poziomie domyślnym.
Można zachować listę przykładowych wartości. Kreator tworzenia/aktualizacji mapping automatycznie wypełni tę listę z przykładowego pliku.